BEĞEN
<div class="fb-like" data-href="https://www.facebook.com/istanbuluniversitesiauzefcografya?ref=hl" data-width="200" data-layout="standard" data-action="recommend" data-show-faces="true" data-share="true"></div>

AUZEF'TE MAZERET SINAVI BAŞVURUSU BAŞLIYOR!!!

Mazeret sınavı: Her dönem Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi tarafından yapılan online sınav sırasında öğrencinin öncelikle yaşadığı sistemsel sorun, elektrik kesintisi, sisteme girememe ve benzeri sorunların yaşandığı zamanlarda uyguladığı bir yöntem olup,  öğrenci bu sorunlardan kaynaklı sınava girmediğinden tekrar sınava alınma durumudur. 

Her dönem sınav sonrası alms sisteminde mazaret sınavına başvur butonu aktif olur ve öğrenci hangi sınava belirtilen zorunlukuktan giremediyse, belirtilen sınav için mazaret başvurusu yapmaktadır. Öğrenci için avantajlı olan bu yöntem sinava girememe sorununu ortadan kaldırıyor. 

Sınav tarihi sonuçlandıktan sonra mazaret sınavına başvur butonu alms sisteminde sınavlarım kısmında aktif olacaktır.  Bu aktiflik süreci muhtemelen 24 Kasımdan sonraki gün olan 25 Kasımda aktif olur. Mazaret sınav butonu aktif olduğunda ayrıca site üyelerimize bilgilendirme e-maili atılacaktır.

Ömer oğuz. 
Site Yöneticisi

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1084 kez okundu

Yorumlar

mazeret sınavı     25/11/2013 13:27

mazeret sınavına nerden başvuru yapabilirim?
Misafir - muaz